Nauja sena meilė - boucle audinys

Šiek tiek apie boucle audinio istoriją bei šio garbanoto audinio naujienos iš MINICAMP!

MINICAMP audinių kolekciją papildė atgimęs ir vėl pasaulyje populiarėjantis bukle (angl. bouclé, teddy, sherp) audinys. Šis audinys sudarytas iš įvairaus dydžio kilpelių ir atrodo labai jaukus bei minkštas, kartais lyginamas net su aviuko kailiu! Tikrai nenuostabu, kad jis vėl grįžta į drabužių bei interjero pasaulį.

Pamilome šį audinį iš pirmo žvilgsnio ir iškart panaudojome dekoratyvinių pagalvėlių bei grindų pagalvių-sėdmaišių gamyboje. Išsirinkę tris populiarias spalvas: ecru (pieno), pilką bei aviečių rožinę, suderinę jas su metalo ir aukso spalvų juostelėmis, gavome puikios išvaizdos gaminius: jūros žvaigždės, kriauklės, apskritimo formos dekoratyvines pagalvėles bei dideles grindų pagalves-pufus, kurie ne tik pagyvina vaikų kambario interjerą, bet puikiai dera ir prie prabangaus svetainės interjero!

O dabar šiek tiek apie patį audinį ir jo istoriją:

Bouclé audinys yra įprastai gaminamas iš vilnos, medvilnės ar sintetinių skaidulų. Jo pavadinimas kilo iš prancūzų kalbos žodžio "boucle", kuris reiškia "kilpa". Bouclé audinys turi grubesnes, netolygias ir šiurkščias tekstūras, kuriomis gali būti sukurti įvairūs drabužiai ir interjero detalės.

Bouclé audinys tapo populiarus 1950-aisiais metais, kai prancūzų mados kūrėja Coco Chanel pradėjo naudoti šią medžiagą savo kolekcijose. Chanel sukūrė bouclé kostiumą, kuris tapo jos prekės ženklu ir vis dar yra vienas populiariausių prekės ženklų produktų.

Šiandien bouclé audinys yra naudojamas ne tik mados pramonėje, bet ir interjero dizaine. Jis dažnai naudojamas kėdžių, sofų, pagalvėlių ir kilimų gamybai. Bouclé medžiagos dizainas yra modernus, tačiau kartu ir klasikinis, todėl ji gali būti naudojama įvairiose interjero stilių kompozicijose.

Boucle audinys buvo panaudotas ir viename iš architekto bei dizainerio Saarinen sukurtų baldų - "Womb Chair" - kuris buvo pristatytas 1948 metais. Šis baldas buvo sukurtas kaip ergonomiška kėdė, kuri užtikrintų maksimalų patogumą ir raminantį efektą. Kėdės viršus buvo pagamintas iš bouclé audinio, kuris suteikė jai unikalų ir komfortišką paviršių. "Womb Chair" tapo populiarus kaip modernus ir elegantiškas baldas, pritaikytas tiek privačiam, tiek viešam naudojimui.